İpeker 1930 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Bayan dış giyimi ve aksesuarlarına yönelik üretim yapan İpeker’in Bursa’daki fabrikası iplik hazırlık, dokuma, gravür, boya, baskı ve apre departmanları ile tam entegre bir tesistir. Almanya Augsburg’da 1995 yılında kurulmuş olan İpeker GmbH firması İpeker’in en önemli yurtdışı organizasyonlarından birini oluşturmakta ve Avrupa koleksiyonlarının büyük bölümü burada yaratılmaktadır. Ayrıca İtalya, İngiltere, İstanbul, Bursa ofislerindeki kreatörler tarafından da bayan dış giyimine yönelik farklı koleksiyonlar sunulmaktadır. Kendi tasarımları ile birlikte dünyanın önde gelen desen stüdyolarını da partner olarak birleştiren İpeker desenleri her yıl 4 ana ve 10 ara grup koleksiyon ile dünya modasına sunulmaktadır.

İpeker koleksiyonlarında dokuma, örgü, jakarlı dokuma kumaşlara yer verilmekte ve 100’e yakın aktif baskı altı kumaş ile çok zengin bir koleksiyon sunulmaktadır. Bir çok boya ve baskı tekniğini bir arada sunabilen esnek üretim olanakları sağlayan tesisimizde Film Druck, Rotasyon ve dijital baskı yöntemleri kullanılarak, reaktif, dispers,  acid, indanthren, boyalı zemin üstü özel uygulamalar, ronjan, pigment, devore, dijital devore, çoklu elyaflara ronjan baskıları ile İpeker’e özgü baskı teknikleri ve özel efekt baskıları yapılmaktadır. Aynı esneklikteki düz boya gruplarımız da koleksiyonlarımızda kombin grupları oluşturulmaktadır.

İpeker Türkiye’deki tek entegre Cupro tesisidir; ayrıca rayon, viskon, pamuk, tencel, modal, yün, keten, ipek, polyester, polyamid, bunların birbirleri ile olan karışımlar ve strech versiyonları ile ürün gruplarını oluşturmaktadır. Polyester grubunda kontinü inceltme uygulanarak üretilen ipeksi GRS(Global Recycle Standart) sertifikalı ürünleri le çevreye duyarlı ürün gruplarınında üretimi gerçekleştirilmektedir. Bütün ürünlerimiz Oeko-Tex 100 standartları çerçevesinde doğaya ve insana zarar vermeyecek şekilde üretilmektedir.

İpeker modaya yön veren fikirleri dokuma, boya ve baskı koleksiyonlarında hayata geçirerek çevreye ve insana saygılı, üstün kalite ve hizmet felsefesi ile kendi alanında öncü kuruluşlardan bir tanesidir.

Phone : +90 224 243 11 00
Fax : +90 224 243 15 92
Web : www.ipeker.com
E-mail : ipeker@ipeker.com 
Adress : Organize Sanayi Bölgesi MAVİ CD. NO:7 PK:16140 NİLÜFER / BURSA / TURKEY