1750’lilere dayanan zengin mirası ile Coats dünya çapında altı kıtadaki 70’ten fazla ülkede 20.000 çalışanı istihdam eden dünyanın lider endüstriyel dikiş ipliği ve tüketici tekstil zanaatları şirketidir.

Bizler global piyasalara ve tüketicilere rakipsiz bir şekilde ulaşabiliyoruz ve ayrıca pek çok faaliyet alanında piyasa lideri olarak kabul görüyoruz. Neredeyse gezegenimizdeki her 5 giysiden 1’i Coats’un ipliği ile bir arada tutulmakta ve ürünlerimiz 100’ü aşkın ülkede satılmaktadır.

Sanayi Departmanımız en yakın rakibimizinkinden üç kat daha büyüktür ve Zanaatlar Departmanımız da tekstil zanaatları piyasasının bir numaralı global oyuncudur.

Avrupa Bölgesinde çok çeşitli ürünler üreten Coats Türkiye, Coats Plc.’in en büyük tesislerinden biridir.

 

Yukarıda anılanların yanı sıra Coats Türkiye çok yakın zamanda kumaş üreticileri için melanj aramit iplikler üretmeye başlamıştır.

Coats ürünleri (dikiş iplikleri ve OPTI fermuarları) ağırlıklı olarak giyim, ayakkabı, otomotiv, koruyucu elbise üreticileri (ordularda ve petrol rafinerilerinde kullanılır), yatak ile mobilya, ev tekstilleri vs. sektörlerinde kullanılmaktadır.

Phone : +90 224 243 15 50
Fax : +90 224 243 15 54
Web : www.coats.comwww.coatsturkiye.com.tr
E-mail : coats@coatsturkiye.com
Adress : BOSB MAVİ CD. NO:2 PK:16140 NİLÜFER / BURSA / TURKEY